Ücretsiz Blog Sitesi Açma

 Bir blog sitesi açmak ve sevdiğiniz konularla ilgili yazılar yazmak istiyor olabilirsiniz. Kodlama bilginiz yoksa nasıl blog sitesi açacağınızı,nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız birlikte basit bir şekilde ücretsiz blog sitesi açalım.

Ücretsiz Blog Sitesi Açma

Ücretsiz Blog Sitesi Açma


Yazı yazmayı, araştırma yapmayı seven kişiler genelde kodlama bilgileri olmadığı için veya nasıl başlayacaklarını bilemedikleri için bu işe girmek istemeyebiliyorlar fakat kolay bir şekilde kodlama bilgisine ihtiyaç olmadan profesyonel bir blog sitesi kurabilmeniz mümkündür. Profesyonel bir blog sitesi kurmanın sanıldığı kadar zor olmadığını göreceksiniz.Aşamaları doğru bir şekilde uygulayarak ve sitenizi özgürce tasarlayarak kendinize ait profesyonel bir blog sitesi kurabileceksiniz. Blog sitesi kurmanıza yardımcı olacak birçok site mevcuttur. Ben sizlere en çok kullanılan ve en kaliteli blog sitelerinin blog sitesi açarken kullandığı en iyi siteleri inceleyelim.

Blogger


Ücretsiz Blog Sitesi AçmaGoogle'ın sunmuş olduğu ücretsiz blog açmanızı sağlayacak bir hizmettir. Google hesabınızla kaydolarak hemen blog sitenizi açabilirsiniz. Blog sitesi açabilmeniz için Google hesabı gereklidir eğer Google hesabınız yoksa buradan Google hesabınızı oluşturarak işe başlayabilirsiniz. Daha sonra yine Google'ın hizmetlerinden biri olan Blogger sitesine buradan girerek ''Blogunuzu Oluşturun'' seçeneğine tıklayarak blogunuzu ücretsiz bir şekilde oluşturabilirsiniz. Blogunuz hazır bir Google Blogger teması ile karşınıza gelir. Dilerseniz Blogger'ın bizlere sunduğu temaları dilersek Google'da bulunan ücretsiz Blog temalarını sitenizde kullanabilirsiniz. Ücretsiz blogger temalarını da ilerleyen zamanlarda blogumda yayınlayacağım yazıyı da okuyarak sitemize ücretsiz bir şekilde Seo uyumlu temaları nasıl yükleyebileceğinizi göstereceğim. Artık kendinize ait bir blog siteniz var artık rahatlıkla yazılarınızı yayınlayabilirsiniz. Blogger hizmetinin en iyi yönlerinden bazıları Google'a ait bir hizmet olması açısından güven açısından bir sorun yaşamazsınız ayrıca Google'ın blog yazarlığından para kazanmamız için bizlere sunduğu Adsense hizmetine kaydolabilirsiniz lakin Google tüm siteleri kabul etmiyor. Adsense onayı almak için yapılması gerekenleri öğrenmek istiyorsanız Adsense hakkında yazdığım yazıyı okuyabilirsiniz.

Blogger'ı Kullanan Ünlü Siteler

1-https://bloghocam.blogspot.com.tr
2-Ehliblog.com

Wordpress
Ücretsiz Blog Sitesi AçmaWordpress ücretsiz blog ve ücretsiz website oluşturmanıza olanak sağlayan en iyi sitelerden birisidir.Birçok ünlü blog sitesinin bu platformu kullandığını söyleyebiliriz. Milyonlarca ziyaretçisi olan birçok blog sitesine hizmet veren bu siteyi kullanmadım lakin Blogger ile birlikte en çok kullanılan profesyonel blog,website açmanızı sağlıyor. Site kullanım bakımından rahat olması,kodlama bilgisi gerektirmemesi açısından Blogger sitesine benziyor. Profesyonel bir website sahibi olabilmek için insanlar bazen aylarca uğraşabiliyorlar. Wordpress yardımıyla kısa sürede profesyonel bir blog sitesine sahip olabilirsiniz.

Wordpress'i Kullanan Ünlü  Siteler

1-Patiliyo.com
2-Arkeofili.com
3-Dunyalilar.org
4-Wpmavi.com

Siteleri inceleyerek sitelerin ne kadar profesyonelce hazırlandığını görebilirsiniz ve bu blogları kendinize rehber edinerek bu alanda kendinizi geliştirebilirsiniz. Blogumuzu Blogger veya Wordpress altyapısı ile kurduk artık sitenize özgün yazılarınızı girerek ve sitemize yakın zamanda yayınlayacağım ücretsiz blog temaları ile ilgili yazımızla birlikte sitemizi geliştireceğiz. Eksiklerimi,hatalarımı ve belirtmek istediklerinizi yorumlara yazabilirsiniz. Bloğu sosyal hesaplarınızda paylaşarak daha çok okura ulaştırabilirsiniz. Araştırmalarım ve deneyimlerimle blog açmak isteyen okurlara yardımcı olmak için bu yazıyı yayınladım. Yakında yayınlayacağım ''İyi Bir Blog Yazarı Nasıl Olunur'' adlı yazımı okumanız faydalı olacaktır. Takipte kalın.👈

Not:Ünlü siteleri bulmak için Wpmavi.com sitesinden yararlandım. 
First


EmoticonEmoticon